Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2012

ΓΑΛΑΤΑΣ - Α.Ε.ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΙΟΥ 3-2

Ήττα 3-2 για την Α.Ε.Χρυσοβεργίου σε ενα παιχνίδι που αδικήθηκε απο την διατήσια στο έπακρον και για ακόμη μια φορά έπαιξε με νεαρούς παίχτες.Στο 5' η ομάδα του Γαλατά άνοιξε το σκόρ, για να ισοφαρίσει  στο 20' ο Ιωάννου Ι. με σούτ μέσα απο την περιοχή μετά απο εκτέλεση φάουλ του Ζωγράφου Γ.Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48' ο Μπλίκας Κ. ανετράπη μέσα στην περιοχή και ο διατητής έδειξε την εσχάτη των ποινών, την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζωγράφος Γ.  που ήταν εύστοχος απο τα 11 μέτρα κάνοντας το 1-2 και την ανατροπή για την Α.Ε.Χρυσοβεργίου.Στο 59' ο Ζωγράφος Γ. εκτελεί φάουλ απο τα 40 μέτρα η μπάλα καταλήγει απευθείας στα δίχτυα, ο επόπτης Ευθυμίου σηκώνει την σημαία δίνωντας λανθασμένα οφσάιντ, ενώ ο διατητής έδειξε σέντρα, αλλά μετά απο διαμαρτυρίες και απειλές των γηπεδούχων προς τον διαιτητή και τον επόπτη το γκόλ ακυρώνετε και δίνεται οφσάιντ.Στο 80' η ομάδα του Γαλατά ισοφαρίζει με ένα γκόλ οφσάιντ εις διπλούν που ο επόπτης Καζάνας δεν υπέδειξε.Στο 87' οι γηπεδούχοι πετυχαίνουν και τρίτο γκόλ πάλι με υποψία οφσάιντ.Στο ίδιο λεπτό αποβάλλονται με απευθείας κόκκινη ο Ιωάννου Ι. και ο Μάντης Β. για διαμαρτυρία προς τον διαιτητή.
Διακρίθηκαν οι Ζωγράφος Γ., Ιωάννου Ι. και Ακρίδας Φ.
Πολύ κακή η διαιτησιία των Λαθύρη-Ευθυμίου-Καζανά.

Α.Ε.ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΙΟΥ:Ντάλλας,Πεσίνης Χ.,Μάντης Ν.,Ρούμπας Ν.,Ακρίδας Φ.,Ακρίδας Π.,Ιωάννου Ι.,Μπλίκας Κ.,Ζωγράφος Γ.,Σκεύης Χ.,Μάντης Β.,(46'Νικολογιάννης Π.),