Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΣ - Α.Ε.ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΙΟΥ 3-0

Άδικη ήττα με σκορ 3-0 για την Α.Ε.Χρυσοβεργίου που ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.Ο διαιτητής Τσιλίκας δεν καταλόγισε προφανέστατο πέναλτι υπέρ της Α.Ε.Χρυσοβεργίου σε χέρι αμυντικού της γηπεδούχου ομάδος στο πρώτο ημίχρονο έτσι η λήξη του πρώτου ημιχρόνου έφερε τις ομάδες ισόπαλες 0-0.Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με την Α.Ε.Χρυσοβεργίου να έχει την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όταν σε σουτ του Μπλίκα Κ. η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.Στο 85' και ενώ το σκορ ήταν 0-0 ο διαιτητής Τσιλίκας καταλογίζει πέναλτι που μόνο ο ίδιος είδε υπέρ των γηπεδούχων σε «χέρι» του Μπλίκα Δ.Το εκτελεί εύστοχα ο Μούτσια Τζένι κάνοντας το 1-0.Στο 88' γίνεται το 2-0 μετά από αδράνεια των αμυντικών, και στο 90'+ το 3-0.

Από την Α.Ε.Χρυσοβεργίου διακρίθηκαν οι Βαγενάς Φ.,Λιάτσος και Ακρίδας Π.

Α.Ο.ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΣ:Κούσουλας Ε.,Ταφάνι,Βαμβακάς,Κούσουλας Τ.,Μαζαράκης Α.,Βασιλείου,Λάκκας,Σαλαγιάννης Χ.,Μούτσα,Μιχαλόπουλος,Κάκκος,(46'Τριανταφυλλόπουλος),(65'Μαζαράκης Γ.),(75'Σαλαγιάννης Δ.)

Α.Ε.ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΙΟΥ:Ντάλλας,Πεσίνης,Βαγενάς Φ.,Ακρίδας Π.,Μπλίκας Δ.,Σκεύης,Ιωάννου,Λιάτσος,Αμπλιανίτης,Ζωγράφος Γ.,Μπλίκας Κ,(80'Μπλίκας Κ.)