Δευτέρα 7 Νοεμβρίου 2011

Α.Ε.ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΙΟΥ - ΛΥΣΙΜΑΧΟΣ 2-3

Ο Λυσίμαχος ήταν ο κερδισμένος στο τοπικό ντέρμπι με την Α.Ε Χρυσοβεργίου με σκορ 2-3.Οι δυο ομάδες σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι πάλεψαν για την νίκη , με τον Λυσίμαχο να φεύγει νικητής.Το σκορ άνοιξε για τον Λυσίμαχο ο Τσούλης στο 17' με σουτ έξω από την περιοχη, με τον Μπλικα Δ. να φέρνει το ματς στα ίσια με κεφαλιά μετά από φάουλ του Πανογιώργου.Στο 42' ο Ζωγράφος Β. μετά από εκτέλεση φάουλ του Παρρά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-2 σκορ ημιχρόνου.Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 46' ακυρώνεται λανθασμενα ως οφσάιντ από την επόπτρια Μιζάλου γκολ του Μάντη Βασίλη για την Α.Ε.Χρυσοβεργίου.Στο 54' για δεύτερη φορά από την επόπτρια Μιζάλου ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ από τον ίδιο παίχτη Μαντη Βασιλη.Στο 72' ο Βασιλαράκης με πλασέ έκανε το 1-3.Η Α.Ε.Χρυσοβεργίου το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 78' με πλασέ μέσα από την περιοχή από τον καλύτερό της παίχτη Μάντη  Βασίλη.